۱۳۹۷-۰۸-۱۵ - ۱۱:۲۰:۱۴

ورزش

|

اسکی

اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه فرهنگی، ورزشی و عمرانی در استان سمناناجرای بیش از 300برنامه فرهنگی ، ورزشی و عمرانی در استان سمنان

خبرگزاری آریا- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان گفت: یه مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش بیش از 300برنامه فرهنگی ، ورزشی و عمرانی در سطح استان سمنان برنامه ریزی شده است.


به گزارش خبرگزاری آریا از سمنان ، «محسن جهانشیر» در حاشیهنشست هم اندیشی سازمان های مردم نهاد استان سمنانبا اشاره به بهره برداری سه طرح ورزشی در هفته تربیت بدنی و ورزش و با اعتبار 54 میلیارد ریال در استان سمنان اظهار داشت: این طرحها شامل یادمان شهدای تیم آزادی استان در استادیوم تختی سمنان، افتتاح زمین چمن مصنوعی سرخه و استخر سرپوشیده بیارجمند می باشند.


سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با اشاره به این که زمین چمن مصنوعی سرخه اولین طرح چمن مصنوعی این شهرستان است، بیان کرد: زمین چمن کلاته رودبار، سالن بانوان درجزین، زمین چمن بسطام، سالن ورزشی حسین آباد کالپوش، سالن رقابتی شهرستان دامغان و زمین های چمن روستایی در مناطق مختلف با اعتبار بالغ بر 350 میلیارد ریال در دست اجرا هستند و به تناسب تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهند رسید‌.


جهانشیر با اشاره به گلایه های مردمی در شهرستان دامغان در زمینه نداشتن استخر ورزشی، ادامه داد: بازسازی استخر دامغان 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که این مکان در یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.


وی به ضرورت استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و مردمی در پیشبرد برنامه ها تاکید کرد و افزود: استخر دامغان با مشارکت بخش خصوصی با اعتبار 10 میلیارد ریال در حال بازسازی است.جهانشیر به اتخاذ تدابیر و برنامه های مدون برای ارتقای ورزش استان تاکید کرد و گفت: کیفیت و کمیت مدال های ورزشکاران استان سمنان با وجود توانایی ها و قابلیت ها باید افزایش یاید.


به گفته وی، اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان 390 مورد میزبانی در رقابت های ورزشی کشوری و بین الملی و اردوی تیم های ملی را در کارنامه خود دارد که در آن از 200 ورزشکار خارجی میزبانی شد.


سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به برنامه ریزی ها برای میزبانی و اعزام به رقابت های مختلف اشاره و خاطر نشان کرد: هدف گذاری در راستای ارتقای تیم های ورزشی استان است و برون رفت میزبانی و اعزام به رقابت ها در توسعه ورزش استان مشاهده شود.


اخبار مرتبط در شبکه های اجتماعی