۱۳۹۷-۰۹-۱۵ - ۱۷:۳۹:۰۰

ورزش

|

هندبال

اورسجی: از مربیان داخلی برای تیم‌های ملی استفاده می‌کنیم


عباس خواجه اورسجی رئیس فدراسیون کبدی کشورمان در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ، اظهار کرد: قرارداد "شایلا جین" سرمربی تیم ملی بانوان ایران تا بازی های آسیایی جاکارتا 2018 بوده و ما بازی های مهمی برای تیم ملی کبدی در پیش نداریم که بخواهیم تکلیف سرمربی را مشخص کنیم. درخواست میزبانی قهرمانی جوانان آسیا را به فدراسیون کبدی آسیا ارسال کرده ایم و تصمیم داریم از مربیان داخلی برای تیم ملی استفاده می کنیم چرا که نمی توان همیشه به مربیان خارجی تکیه کرد. به عنوان مثال در بخش آقایان ما نشان دادیم که مربیان داخلی چه قدر با کیفیت هستند و می توانند به ما کمک کنند، غلامرضا مازندرانی به عنوان سرمربی تیم ملی مردان برای نخستین بار توانست مدال طلای بازی های آسیایی جاکارتا را برایمان به ارمغان بیاورد.


او در ادامه افزود: اعتقادم بر این است که اگر از تیم های پایه این فرصت را در اختیار مربیان داخلی بگذاریم و آن ها هدایت تیم های ملی نوجوانان و جوانان را بر عهده بگیرند و تجربه کسب کنند در آینده از مربیان خارجی به خصوص از کشور هندوستان بی نیاز خواهیم شد، چون دربین کشور ها فقط هندوستان است که سطح آن کمی بالاتر از ماست، البته فقط در بخش آموزش بالاتر از ایران قرار دارد. اگر با "شایلا جین" همکاری خود را ادامه می دادیم با توجه به بالا رفتن قیمت دلار حدودا در ماه 30 میلیون تومان برای ما خرج داشت، همان طور که گفتم از این به بعد قصد داریم در تیم های پایه از مربیان داخلی استفاده کنیم تا تجربه بیشتری به دست آورند و بتوانند به تیم بزرگسالان کمک کنند، اما دربخش آموزش قصد داریم از مربیان هندی استفاده کنیم.


از یک ماه دیگر ما دوره تربیت مدرس را هم برای مربیان و هم برای داوران برگزار می کنیم و یک مربی با تجربه هندی به ایران می آید و از 2 تن از مربیان با تجربه ایرانی هم برای این دوره آموزشی استفاده خواهیم کرد.


اورسجی: از مربیان داخلی برای تیم های ملی استفاده می کنیم


مربیان داخلی، گزینه اصلی فدراسیون برای تیم های ملی


رئیس فدراسیون کبدی درباره هدایت تیم های ملی بزرگسالان کبدی مردان و زنان کشورمان تصریح کرد: در بخش آقایان 100 درصد از مربیان داخلی استفاده می کنیم چون در این بخش مربیان بسیار خوبی را در ایران داریم فقط در بخش بانوان کمی نگران هستیم که امیدوارم با در اختیار گذاشتن هدایت تیم های نوجوانان و جوانان به مربیان داخلی بتوانیم تجربه شان را افزایش داده و از آن ها هم برای مسابقات قهرمانی آسیا و جهان در بخش بزرگسالان استفاده کنیم.


هنوز گزینه های هدایت تیم ملی بانوان انتخاب نشده اند اما برای آقایان جلسه کمیته فنی را تشکیل دادیم و در بخش جوانان مربیان انتخاب شده اند که انشاالله هفته آینده این عزیزان معرفی می شوند و از اول دی ماه هم اردوی  تیم ملی جوانان مردان برای مسابقات قهرمانی آسیا آغاز خواهد شد. در آینده هم طی جلسات فنی مربیان بخش بانوان را معرفی خواهیم کرد.


اورسجی درادامه گفت: ما حداقل در هر ماه 2 اردو هم در بخش بانوان و هم آقایان خواهیم داشت که در نزدیکی شروع مسابقات که در اردبیبهشت 98 است در هر ماه 3 اردو را برگزار خواهیم کرد.


اورسجی: تصمیم داریم که از مربیان داخلی برای تیم های ملی استفاده کنیم/تفوت لیگ ایران و هند در جذب حمایت کننده مالی است


لیگ کبدی مردان به شیوه جدید برگزار خواهد شد


رئیس فدراسیون کبدی کشورمان در خصوص برگزاری لیگ کبدی مردان وبانوان بیان کرد: حدود 24-25 آذرماه لیگ آغاز خواهد شد که قصد داریم دربخش مردان به شیوه جدید لیگ را برگزار کنیم و این مسابقات به حالت رفت و برگشت است و برنامه ریزی های آن انجام شده و کارهای فنی آن هم در حال انجام شدن است.


دربخش بانوان هم به صورت گروهی مسابقات را برگزار می کنیم و انشاالله بابرطرف شدن مشکلات مالی برای تیم های بانوان، در سال های آینده لیگ کبدی بانوان هم به صورت رفت و برگشت برگزار خواهد شد.


تیم های حاضر در لیگ هند حمایت کننده های مالی فراوانی دارد


اورسجی در مورد سطح لیگ ایران با کشورهای قدرتمند مانند هندوستان افزود: آن ها درلیگ خود حمایت کننده مالی خوبی دارند و هزینه های چند صد میلیاردی برای تیم ها می کنند. 7-8 بازیکن و مربی از ایران در لیگ ستارگان هند حضور دارند و  از شرایط خوبی در این رقابت ها برخوردار هستند. تیم های هندی به خاطر داشتن اسپانسرهای خوب از لحاظ مالی در شرایط خوبی قرار دارند و ما از آن ها در نحوه برگزاری مسابقات الگو برداری خواهیم کرد. و پخش مسابقات از شبکه های تلویزیونی باعث خواهد شد تا اسپانسرها به سوی تیم ها بروند که خدا را شکر از این لحاظ از حمایت های خوبی خواهد شد، همچنین از طریق یک مشاور هندوستانی که پل ارتباطی ما با هند است قرار شده در روزنامه های هندی برنامه لیگ ایران در آنجا منتشر شود و انشاالله با جذب اسپانسر و حمایت کننده مالی در هندوستان خودمان را به سطح این کشور خواهیم رساند.


اورسجی: از مربیان داخلی برای تیم های ملی استفاده کنیم


المپیاد های ورزشی از اقدامات خوب وزارت ورز و جوانان است


اورسجی در خصوص المپیاد های ورزشی در کشور گفت: خوشبختانه این نگاه بسیار خوبی است که وزارت ورزش و جوانان در پیش گرفته است در المپیاد کبدی 27 تیم از بخش مردان و زنان شرکت کردند در حالی که در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور 20 تیم شرکت کرده بودند و این نشان می دهد که علاوه بر فدراسیون، ادارات کل هم بر این مسئله واقف هستند و برنامه ریزی خوبی کرده بودند و خوشبختانه 70 درصد از بازیکنان المپیاد از بازیکنان حاضر در قهرمانی نوجوانان کشور متفاوت هستند و این نشان می دهد که پتانسیل و ظرفیت ورزش کبدی در همه نقاط کشور وجود دارد و انشاالله در سال های آتی تیم های نوجوانان و جوانان ما از همین نفرات باشند.


بیشتر بخوانید:


اورسجی: تفاهمنامه‌های خوبی با سایر فدراسیون‌های ورزشی به امضا رسانده ایم


چرا وضعیت کادرفنی تیم ملی کبدی مردان مشخص نمی‌شود؟


خلج: وزارت ورزش باید بیشتر هوای ملی پوشان را داشته باشد


انتهای پیام/


اظهارات رئیس فدراسیون کبدی ایران