۱۳۹۷-۰۸-۱۴ - ۱۹:۰۲:۰۰

ورزش

|

تیراندازی

داورزنی: پوشش ۸ رشته ورزش جانبازان و معلولین توسط فدراسیون‌ها، وظیفه ذاتی آنهاست

داورزنی: پوشش 8 رشته ورزش جانبازان و معلولین توسط فدراسیون‌ها، وظیفه ذاتی آنهاست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا داورزنی در جلسه انتقال ماموریت هشت رشته ورزشی از فدراسیون جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه اظهار داشت: فدراسیون ها نسبت به ورزش جانبازان و معلولین نگاه حمایتی داشتند و اکنون با انتقال ماموریت هشت رشته از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به فدراسیون های مربوطه باعث خواهد شد که پوشش ورزش این قشر در قالب وظایف ذاتی فدراسیون ها قرار بگیرد و نگاه وظیفه ای نیز علاوه بر نگاه حمایتی به وجود آید.


وی افزود: آنچه مسلم است اکنون فدراسیون هایی که در قالب این انتقال قرار گرفته اند ماموریت شان اضافه شده است و قطعاً با افزایش ماموریت ها، اعتبارات آنها نیز افزوده خواهد شد. قبل از این انتقال، فدراسیون ها از محل اختصاص 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده اعتباری دریافت نمی کردند، اما با این انتقال قطعاً از این محل نیز فدراسیون ها دریافتی هایی دارند که می توانند نه تنها برای انجام ماموریت های جدید از آن بهره ببرند بلکه این فرصت نیز پدید می آید که با این اعتبارات جدید شرایط بهتری را برای افزایش امکانات و زیرساخت های رشته ورزشی متبوع خود فراهم آورند.


در این جلسه محمود خسروی وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: این انتقال یک فرصت است و با توجه به تاکید فدراسیون جهانی یک قانون محسوب می شود و به صورت رسمی باید از ابتدای سال آینده اجرایی شود. حمایت از ورزش جانبازان و معلولین در رشته های مختلف از جمله این هشت رشته که قبلاً از سوی فدراسیون ها انجام می شد از این پس دیگر باید به صورت قانونی محقق شود.


همچنین مسعود اشرفی، دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک عنوان کرد: حمایت از ورزش جانبازان و معلولین از سوی فدراسیون های جهانی یک امتیاز مثبت برای فدراسیون های ملی محسوب می شود.


منبع: تسنیم


مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.