۱۳۹۷-۰۸-۱۴ - ۱۴:۱۹:۰۰

ورزش

|

تنیس

سرداور مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس زیر ۱۳ سال؛ داوران ایرانی در سطح جهان شناخته شده هستند

سرداور مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس زیر 13 سال؛ داوران ایرانی در سطح جهان شناخته شده هستند
سرداور مسابقات انتخابی تیم ملی دختران و پسران زیر سال کشور با اشاره به اینکه دانش و نوع قضاوت داوران ایرانی به گونه‌ای است که با جلب اعتماد فدراسیون جهانی توانسته‌اند در مسابقات بزرگ و مختلفی قضاوت داشته باشند، گفت: این مساله موجب شده تا داوران ایرانی در سطح جهان شناخته شده باشند.


محمد حسن بلاچیانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، اظهار کرد: با توجه به زیر ساخت‌ها و پتانسیل خوبی که در اصفهان وجود دارد میزبان مسابقات انتخابی تیم ملی زیر 13 سال دختران و پسران را پشت سرگذاشتیم. مسابقات در سطح بسیار خوبی برگزار شد. 16 دختر و پسر برتر ایران به مدت 4 روز در اصفهان در دو مرحله مقدماتی و ضربدری با یکدیگر به رقابت پرداختند. هیچ گونه اعتراضی را شاهد نبودیم.


داور نشان سفید تنیس کشورمان با اشاره به اینکه تمام بازی‌های این مسابقات را داوران اصفهانی قضاوت کردند، افزود: 4 داور اصفهانی که همگی از داوران درجه یک هستند این مسابقات را قضاوت کردند و این نشان از توانمندی و دانش خوب داوران است. خوشبختانه سطح داوری، داوران ما نسبت به بازیکنان به اعتقاد من بالاتر است و این مساله موجب شده در سطح جهان مسابقات بزرگ و مهم را نیز داوران ایرانی قضاوت کنند.


وی که قضاوت در مسابقات تنیس جاکارتا را به عنوان آخرین رویداد برون مرزی خود در کارنامه دارد، تصریح کرد: زمانی که فینال مسابقات گرانداسلم تنیس یا مسابقات ویمبلدون را به داورانی از ایران می‌دهند و یا دیگر مسابقات مهم نشان گر آن است که داوران ما توانسته‌اند توانمندی وقابلیت های خود را به خوبی نشان دهند و این اعتماد از سوی فدراسیون جهانی به آن‌ها شده است.


لاچیانی خاطر نشان کرد: با توجه به حجم مسابقاتی که در طول سال برگزار می‌شود و کلاس‌ها ودوره های آموزشی این فرصت برای همه داورانی که به دنبال پیشرفت و رشد هستند باز است و تا کنون نیز در مسیر رشد و ارتقاء سطح داوران فدراسیون برنامه‌های خوبی را اجرا کرده است.

کدخبرنگار:13042
انتهای پیام