۱۳۹۷-۰۸-۲۳ - ۱۶:۰۴:۰۰

ورزش

|

فوتبال

زلزله در PSG؛ افشاگری‌ها کار دست پاری‌سن‌ژرمن داد
به گزارش  خبرورزشی ،  امروز نشریه اکیپ فاش ساخت که یوفا دور تازه‌ی از تحقیقات در مورد باشگاه پاری سن ژرمن را شروع کرده است. پرونده‌ای که ماه ژوئن بسته شده بود، بار دیگر باز شده و این بار ممکن است تبعات سنگینی برای باشگاه پاریسی داشته باشد.

دور قبلی تحقیقات یوفا در مورد نقل و انتقالات پی اس جی بدون نتیجه پایان یافت و اعلام شد که این باشگاه فیرپلی مالی را نقض نکرده است، اما اخیرا اطلاعات فاش شده توسط فوتبال لیکس نشان داد که پی اس جی از حمایت‌های مالی پشت پرده دولت قطر سود می‌برده و جذب نیمار و امباپه بدون این حمایت‌ها غیرممکن بود.


زلزله در PSG؛ افشاگری‌ها کار دست پاریسی‌ها داد

تحقیقات جدید به احتمال زیاد راز خرید ۲۲۲ میلیون یورویی نیمار و ۱۸۰ میلیون یورویی امباپه را برملا کند که در این صورت اخراج از لیگ قهرمانان و محرومیت‌های سنگین دیگر در انتظار پی اس جی خواهد بود. اگر این اتفاق رخ دهد، مشخص نیست که آینده نیمار و امباپه در پاریس چه خواهد شد. هر دو با هدف قهرمانی در چمپیونزلیگ، قید رئال و بارسا را زدند و به این تیم پیوستند. هدف نهایی خود باشگاه نیز فتح لیگ قهرمانان است و در صورت جریمه یوفا، شرایط باشگاه متزلزل‌تر از همیشه خواهد شد.

پی اس جی همچنین در خطر محرومیت از نقل و انتقالات نیز قرار دارد.

طبق ادعای نشریه فرانس ۲، فیفا به زودی تحقیقات خود را درباره جذب غیرقانونی بازیکنان زیر سن قانونی توسط پاری سن ژرمن، آغاز خواهد کرد.


فوتبال لیکس در ادامه افشاگری‌های خود مدعی شد که در سال ۲۰۱۵، زمانی که پاری سن ژرمن، کایز رویز، بازیکن ۱۲ ساله را از بارسلونا خریداری کرد، با اعطا یک شغل سوری به پدرش، از قوانین فیفا تخطی کرده است.


زلزله در PSG؛ افشاگری‌ها کار دست پاریسی‌ها داد

پاری سن ژرمن برای خرید این بازیکن ۱۲ ساله، ۱۳ هزار یورو به بارسلونا پرداخت کرد و ۴۰۰ هزار یورو نیز به او و خانواده اش پرداخت که همین موضوع شک و شبهاتی برای فیفا به وجود آورد. در صورتی که اتهام باشگاه پاریسی ثابت شود، آن‌ها احتمالا با محرومیتی مشابه با رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیکو مادرید که دو پنجره از شرکت در نقل و انتقالات محروم شده بودند، روبرو خواهند شد.


زلزله در PSG؛ افشاگری‌ها کار دست پاریسی‌ها داد

در زمان حضور کایز رویز در بارسلونا، به خاطر محرومیتی که گریبان گیر باشگاه بود (محرومیت از خرید بازیکن در تابستان ۲۰۱۴ و زمستان ۲۰۱۵)، رویز که به تازگی به باشگاه پیوسته بود، به خاطر غیراروپایی بودن اجازه بازی کردن پیدا نکرد و باشگاه باید تا ۱۶ سالگی صبر می‌کرد تا بتواند از او استفاده کند. همین باعث شد که جدایی او میسر شده و راهی پاری سن ژرمن شود.