۱۳۹۷-۰۸-۲۹ - ۰۱:۱۸:۰۰

ورزش

|

فوتبال

لیگ ملت‌های اروپا - گروه یک لیگ A؛ آلمان ۲ - هلند ۲ بازگشت باشکوه هلند در گروه قهرمان‌هابازگشت باشکوه هلند در گروه قهرمان‌ها


به گزارش  خبرورزشی ،  لیگ ملت‌های اروپا در گروه یک لیگ A هم به پایان رسید و در میان ناباوری هلندی که سال‌های بحرانی را پشت سر می‌گذاشت به نیمه‌نهایی رسید.

در دیداری جذاب در شهر گلزن‌کرشن، آلمان که پیش از این سقوطش به لیگ B مسجل شده بود برابر هلند به میدان رفت که با یک تساوی هم به دور پایانی می‌رسید.


شروع عالی مانشافت با موقعیت‌های پرتعداد با 2 شوت دیدنی از تیمو ورنر و لروی سانه در دقایق 9 و 20 به نتیجه رسید.


بازگشت باشکوه هلند در گروه قهرمان‌ها


در نیمه دوم هم آلمان فرصت‌های بسیار خوبی برای بیشتر کردن فاصله داشت، اما این اتفاق رخ نداد تا هلند گل‌های خورده را جبران کند. ابتدا کوئینسی پرومس در دقیقه 85 با شوتی زیبا به گوشه دروازه نویر فاصله را کمتر کرد، سپس در آخرین دقیقه ویرجیل فان‌دایک که دفاع را رها کرده و به حمله اضافه شده بود با جایگیری خوبش موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند تا جدال لاله‌های نارنجی و مانشافت با نتیجه 2-2 به پایان برسد. (خلاصه این بازی تماشایی را اینجا مشاهده کنید)
پرواز هلند جوان با بال‌های کاپیتان فن‌دایک


 


پرواز هلند جوان با بال‌های کاپیتان فن‌دایک


با این مساوی هلند 7 امتیازی شد و با توجه به اینکه نتیجه بهتری در جدال رودررو با فرانسه گرفته بود به نیمه‌نهایی رسید. آلمان هم با 2 امتیاز در قعر جدول قرار گرفت. به این ترتیب هلندی‌ها از گروهی صعود کردند که قهرمانان جام‌های جهانی 2014 و 2018 در آن حضور داشتند.