۱۳۹۷-۰۸-۱۴ - ۲۰:۳۰:۴۰

ورزش

|

تنیس

جان ایزنر جایگزین رافا می‌شود فوری؛ رافائل نادال به دلیل مصدومیت از مسابقات پایان فصل ATP انصراف داد

جان ایزنر جایگزین رافا می‌شود فوری؛ رافائل نادال به دلیل مصدومیت از مسابقات پایان فصل ATP انصراف داد


طرفداری- رافائل نادال اسپانیایی که در پی انصرافش از حضور در مسابقات پاریس رتبه یک رنکینگ را هم از دست داده بود به دلیل مصدومیت در مچ پای راست از حضور در مسابقه آخر فصل هم انصراف داد.


به گزارش پایگاه خبری We Are Tennis فصل برای نادال به دلیل مصدومیت مچ پا به پایان رسید و نواک جوکوویچ قطعا این فصل را با رتبه یک به پایان خواهد رساند. این برای پنجمین بار است که نواک جوکوویچ فصل را در رتبه یک به پایان میرساند. او در سال های 2011، 2012، 2014 و 2015 هم موفق به این کار شده بود و حالا او توانست با پیشی گرفتن از نادال که 4 بار فصل را با رتبه یک به پایان رسانده است نامش را در کنار جیمی کانرز و راجر فدرر با 5 رتبه یک قرار دهد. جوکوویچ و فدرر حالا تنها پیت سمپراس را بالای سر خود میبینند که با 6 رتبه یک رکورد دار است.


در پی این تصمیم جان ایزنر امریکایی که در رتبه دهم رنکینگ ATP قرار دارد جایگزین رافائل نادال در مسابقات لندن خواهد شد. این اولین حضور ایزنر در مسابقات اخر فصل خواهد بود.


مسابقه پایان فصل ATP همه ساله در لندن با حضور 8 نفر اول رنکینگ برگزار میشود که امسال با عدم حضور خوان مارتین دل پوترو و رافائل نادال نفرات نهم و دهم رنکینگ یعنی کی نیشیکوری و جان ایزنر در این تورنمنت حضور خواهند داشت.


این تورنمنت از 11 تا 18 نوامبر معادل 20 تا 28 آبان برگزار میشود.