۱۳۹۷-۰۸-۱۴ - ۰۹:۰۰:۵۹

ورزش

|

فوتبال

از حفظ رکورد ۱۴ بازی بدون شکست تا مهار ضدحملات لیورپول بررسی روز؛ ۴ نکته‌ای که از بازی آرسنال در مقابل لیورپول آموختیم

از حفظ رکورد 14 بازی بدون شکست تا مهار ضدحملات لیورپول بررسی روز؛ 4 نکته‌ای که از بازی آرسنال در مقابل لیورپول آموختیم


طرفداری - نبرد تاکتیکی مدعیان قهرمانی لیگ برتر جزیره با تساوی 1-1 برای هر دو تیم به پایان رسید.


به نقل از وبسایت رسمی باشگاه آرسنال ، توپچی ها موفق شدند تا رکورد 14 بازی بدون شکست خود را حفظ کنند. اگرچه تقابل آرسنال با لیورپول نکات دیگری را در پی داشت که در ادامه بایکدیگر خواهیم خواند:  • خنثی کردن ضد حملات لیورپول


انگلستان- لیگ برتر جزیره- آرسنال- گرانیت ژاکا- راب هولدینگ- Granit Xhaka- Rob Holding


لیورپول موفق شده بود در 5 بازی گذشته مقابل آرسنال 17 گل به ثمر برساند که اکثر این گل ها بر اثر ضدحملات سریع این تیم بود و به همین دلیل یکی از مهمترین نکات بازی برای تیم آرسنال، مقابله کردن با ضدحملات تیم لیورپول به شمار می رفت. لوکاس توریرا 3 قطع توپ بسیار مهم در نیمه اول داشت که سبب جلوگیری از ضدحملات لیورپول شد. در نیمه دوم، عملکرد مناسب هنریک مخیتاریان و هوشیاری او نسبت به بازیکنان هجومی لیورپول باعث شد که بازی تا مدتی بدون گل باقی بماند و تیم لیورپول در گل زدن از ضدحملات به مشکل برخورد کند. اگرچه تیم لیورپول در 90 دقیقه موفق شد 13 شوت به سمت دروازه آرسنال داشته باشد ولی اونای امری توانست با برنامه های تاکتیکی خود ضدحملات تیم یورگن کلوپ را تا حدودی مهار کند.


   • همکاری ژاکا و توریرا در مرکز زمین


انگلستان- لیگ برتر جزیره- آرسنال- لوکاس توریرا- Lucas Torreira


گرانیت ژاکا پس از دو مرتبه بازی کردن در مسابقات قبلی در پست دفاع کناری، سرانجام در مسابقه با مقابل لیورپول کنار لوکاس توریرا نقش هافبک میانی را برعهده داشت که این مسئله عواقب خوبی برای ترکیب آرسنال در پی داشت. در اوایل بازی ژاکا با یک تکل به موقع توانست موقعیت خوبی را که در داخل محوطه جریمه در اختیار محمد صلاح بود،خنثی کند. ژاکا بیشترین تکل(5)، بیشترین پاس(97) و بیشترین لمس توپ(118) را در میان 22 بازیکن حاضر در مسابقه روز شنبه در استادیوم اتحاد به نامش به ثبت رساند. علاوه بر آن، گرانیت ژاکا بیش از هر بازیکنی از تیم آرسنال زمین بازی را با دوندگی خود پوشش داد.


توریرا نیز به بازیکن مورد علاقه بسیاری از هواداران توپچی ها تبدیل شده است. در روز شنبه، این بازیکن اروگوئه ای با عملکرد دفاعی و حجومی قابل قبول خود در برقراری تعادل در خط میانی آرسنال بسیار نقش مهمی ایفا کرد. بلافاصله پس از دریافت گل از تیم لیورپول، توریرا موفق شد با یک شوت به سمت دروازه آلیسون، این دروازه بان را وادار به واکنش کند. علاوه بر بازپس گیری مالکیت توپ برای 10 مرتبه، لوکاس توریرا در میان بازیکنان آرسنال با ثبت 87 درصدپاس صحیح در زمین حریف یک رکورد مناسب را در این زمینه کسب کرد.


   • لاکازت منجی آرسنال


انگلستان- لیگ برتر جزیره- آرسنال- الکساندر لاکازت- Alexandre Lacazette


پس از تعویض اوبامیانگ در دقیقه 73، طرفداران از این تصمیم اونای امری شگفت زده شدند. اوبامیانگ که بهترین گلزن تیم آرسنال در این فصل بوده است در دقیقه 73 با آرون رمزی تعویض شد. اگرچه الکساندر لاکازت در زمین باقی ماند و توانست با یک ضربه زیبا در حالی که آلیسون از دروازه خود بیرون آمده بود، نتیجه بازی را به تساوی 1-1 تبدیل کند. لاکازت در این بازی ششمین گلش را به ثمر رساند تا رکورد 14 بازی بدون شکست آرسنال باقی بماند.


   • روحیه جنگندگی


انگلستان- لیگ برتر جزیره- آرسنال- شکودران موستافی- Shkodran Mustafi


  آرسنال بیش از هر تیم دیگری(8) در این فصل از رقابت های لیگ برتر جزیره کامبک داشته است. اگرچه آرسنال نتوانست در نیمه اول گلی را به ثمر برساند ولی این تیم موفق شد با وجود دریافت گل در نیمه دوم، بازی را به تساوی بکشاند. آمار نشان می دهد که توپچی ها در هر سه بازی قبلی خود در لیگ برتر جزیره در نیمه اول از حریفشان گل دریافت کرده اند ولی اونای امری می تواند امیدوار به روحیه جنگندگی بازیکنانش باشد که با وجود دریافت گل، همواره برای بردن و بازگشتن به مسیر پیروزی تلاش می کنند.