۱۳۹۷-۰۸-۱۸ - ۲۳:۵۰:۰۰

ورزش

|

کشتی

در رشته‌های چرخ تیز و میل‌بازی باستانی‌کار ملی‌پوش قم با ۲ مدال درخشید

در رشته‌های چرخ تیز و میل‌بازی باستانی‌کار ملی‌پوش قم با 2 مدال درخشید


باستانی‌کار ملی‌پوش قم موفق به کسب دو مدال ارزشمند از مسابقات تیمی زورخانه‌ای، مهارت‌های فردی و کشتی پهلوانی ساحلی قهرمانی کشور شد.
 
مسابقات تیمی زورخانه‌ای، مهارت‌های فردی و کشتی پهلوانی ساحلی در رده سنی نوجوانان با حضور استعدادهای این رشته از استان‌های مختلف به میزبانی هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان اصفهان به انجام رسید و نماینده قم دو مدال از آن کسب کرد.
فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای این رقابت‌ها را با عنوان جام گرامیداشت جام 23 هزار شهید استان اصفهان و با حضور 126 ورزشکار از هشت استان اصفهان، فارس، یزد، کردستان، همدان، قم، مازندران و گلستان برگزار کرد و شرکت کنندگان برای کسب عناوین برتر رقابتی جذاب و تماشایی داشتند.
در این رقابت‌ها ورزشکاران متولد اول فروردین ماه سال 1381 تا بیست و نهم اسفند 1383 به میدان رفتند، رقابت‌هایی که در سه رشته تیمی زورخانه‌ای، مهارت‌های فردی و کشتی پهلوانی به انجام رسید، در حالی که بخش مهارت‌های فردی در سه وزن منهای 50، 70 و مثبت 70 کیلوگرم برگزار شد.
رقابت‌های کشتی پهلوانی نیز در چهار وزن منهای 60، 70، 80 و به اضافه 80 کیلوگرم به انجام رسید و در رده‌بندی نهایی، تیم اصفهان با 246 امتیاز قهرمان شد و تیم‌های مازندران، کردستان، یزد، فارس و همدان در رده‌های دوم تا ششم این دوره از مسابقات جای گرفتند.
اما سهم تیم قم از این رقابت‌ها دو مدال طلا و برنز بود که ملی‌پوش آینده‌دار این رشته یعنی علی‌اکبر خاکدوست به ارمغان آورد، این ورزشکار ابتدا در رشته چرخ تیز و در وزن به اضافه 70 کیلوگرم به میدان رفت و بعد از نمایندگان اصفهان و مازندران به مقام سوم و نشان برنز دست یافت.
خاکدوست سپس در مسابقات رشته میل بازی به میدان رفت و در وزن به اضافه 70 کیلوگرم بالاتر از ورزشکاران استان‌های یزد و اصفهان موفق به کسب مقام نخست و عنوان قهرمانی شد تا دو مدال طلا و برنز این پیکارها را به نام خود ثبت کرده و یکی از چهره‌های موفق این دوره لقب بگیرد.
 


اخبار مرتبط در شبکه های اجتماعی