۱۳۹۷-۰۸-۲۸ - ۲۲:۵۰:۰۰

ورزش

|

روابط خارجی و اخبار جهان

اسپانیا، پرتغال و مراکش در فکر میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰

اسپانیا، پرتغال و مراکش در فکر میزبانی مشترک جام جهانی 2030

وبسایت رسمی برنامه نود - سه کشور اسپانیا، پرتغال و مراکش در فکر میزبانی مشترک جام جهانی 2030 هستند.


به گزارش وبسایت نود، سه کشور پرتغال، اسپانیا و مراکش که در نزدیکی تنگه جبل الطارق قرار دارند و فاصله چندانی با هم ندارند، در تلاش برای میزبانی مشترک جام جهانی 2030 هستند.


پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا روز دوشنبه در کنفرانس خبری خود از تلاش این کشور برای همکاری با مراکش و پرتغال برای میزبانی مشترک جام جهانی خبر داد. سانچز اکنون در مراکش حضور دارد و از این فرصت برای ملاقات با نخست وزیر و پادشاه مراکش استفاده کرده تا در مورد میزبانی جام جهانی صحبت کند. اسپانیا، مراکش و پرتغال در جام جهانی 2018 در یک گروه با ایران حضور داشتند.


رقابت برای جام جهانی ۲۰۳۰ هنوز به طور رسمی آغاز نشده است ولی چند کشور دیگر نیز اعلام آمادگی کرده اند. انگلیس به همراه کشورهای همسایه خود یعنی ایرلند، اسکاتلند و ولز جزو کشورهای علاقه مند به میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ هستند. سه کشور آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه نیز در تلاش برای میزبانی مشترک این جام جهانی هستند.


اسپانیا میزبانی جام جهانی 1982 را برعهده داشته و در سال 2018 نیز قصد داشت همراه پرتغال میزبان مشترک جام جهانی باشد ولی در رقابت با روسیه شکست خورد. مراکش هم که در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ ناکام ماند، در تلاش برای میزبانی مشترک در جام 2030 است.


1878