۱۳۹۷-۰۸-۲۵ - ۱۷:۴۰:۰۰

ورزش

|

فوتبال

نظر پیشکسوت استقلال درباره اهدا کاپ سوپرجام به پرسپولیس


به گزارش وانانیوز، 

علی جباری از اینکه سازمان لیگ کاپ سوپرجام را به باشگاه پرسپولیس اهدا کرد اظهار تعجب نمی‌کرد و معتقد بود همه این رفتار‌ها برای خشکاندن ریشه باشگاه استقلال است ولی هرگز این اتفاق رخ نمی‌دهد. او با خبرورزشی درباره شهرآورد برگزار نشده سوپرجام حرف زد.


* شنیدید سرانجام سازمان لیگ کاپ قهرمانی سوپرجام را به باشگاه پرسپولیس اعطا کرد؟

وزیر ورزش باید در این باره توضیح بدهد. دست‌اندرکاران فدراسیون فوتبال باید این موضوع را باز کنند که علت این کار چه بوده است.


* تاکنون در طول این همه سالی که در فوتبال هستید دیده بودید به تیمی بدون مسابقه جام بدهند؟

نه! آقایانی که در راس کار هستند نمی‌خواهند حق به حقدار برسد و از این طریق می‌خواهند نشان بدهند که چطور به تیم پرسپولیس تمایل دارند. برای ورزش مملکت‌مان متاسفم.


* به نظرتان همدوره‌های شما در باشگاه رقیب، این نوع قهرمانی را قبول دارند؟

در دوره ما فوتبال ارزش داشت و همه حرمت یکدیگر را نگه می‌داشتند، اما این اتفاقات از رده‌های بالاتر آب می‌خورد.


* منظورتان چیست؟

ما هم به عنوان یک ایرانی آرزو داشتیم پرسپولیس به عنوان یک تیم از ایران در لیگ قهرمانان آسیا جام بگیرد ولی حالا که این اتفاق نیفتاد، آقایان می‌خواهند به نوعی با اعطای این جام از آن‌ها دلجویی کنند ولی ناکامی در آسیا با صد عدد از این جام‌ها جبران نمی‌شود. وقتی تیمی را بدون بازی قهرمان می‌کنند آیا این قهرمانی لطف، حُسن و افتخاری برای آن‌ها دارد. آیا این قهرمانی جذاب است؟


* اما سازمان لیگ می‌گوید از اردیبهشت به استقلال گفته بود که باید ۲۹ تیر در سوپرجام شرکت کند. نمی‌شد تاریخ اردوی ترکیه تیم را کمی زودتر تنظیم می‌کردند؟

البته این ایراد هم به مدیران باشگاه استقلال وارد است ولی وقتی آن‌ها نامه زدند که نمی‌توانند در آن تاریخ به سوپرجام بروند چرا ترتیب اثر ندادند؟ مگر قبلاً پرسپولیس برای یکی از فینال‌های جام حذفی اش نامه نزد و تاریخ بازی را تغییر داد؟ افرادی که با این باشگاه خصومت دارند سال‌هاست که نشسته‌اند و می‌خواهند ریشه باشگاه استقلال را بزنند. چرایی اش را نمی‌دانیم ولی آن‌ها نمی‌دانند این تیم میلیون‌ها طرفدار در ایران و سراسر دنیا دارد؟ نمی‌دانند استقلال همچنان پرافتخارترین تیم ایرانی در آسیاست؟ نمی‌دانند استقلال در ایران برترین باشگاه است؟


* چه توقعی از مسئولان استقلال دارید؟

اینکه موضوع را از طریق فیفا و AFC پیگیری کنند.


* گفته شده به دادگاه فوتبال شکایت کرده‌اند.

اگر شکایت کرده بودند الان این اتفاق نمی‌افتاد. فقط حرف زدن که فایده‌ای ندارد. قول می‌دهم آخر سر هم این ماجرا با کدخدامنشی و این مسائل رفع می‌شود. ما جام ندیده نیستیم و حرف سر اعطای یک کاپ به رقیب همشهری‌مان نیست. حرف این است که بازی کنیم، مردانه مسابقه بدهیم و هر کس برد جام نوش جانش. این نوع قهرمانی مثل بو کردن گل مصنوعی می‌ماند. اگر لذت دارد پس پرسپولیسی‌ها لذتش را ببرند.


 

اخبار مرتبط در شبکه های اجتماعی