۱۳۹۷-۰۹-۱۵ - ۰۸:۵۱:۰۰

ورزش

|

تنیس

دختر تنیسور ارومیه‌ای مقابل حریف سوریه‌ای پیروز شد

دختر تنیسور ارومیه‌ای مقابل حریف سوریه‌ای پیروز شدحسین زرطلب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زینالی به همراه درسا چراغی در قالب تیم ملی دختران و امیر علی قوام و کسری رحمانی به عنوان نمایندگان ایران عازم کشور اردن شده اند.
وی بیان کرد: این دختر نونهال ارومیه ای با نتایج مشابه 6 بر صفر در 2 ست پیاپی مقابل حریف سوریه ای پیروز شد و در دومین دیدار خود به مصاف حریفی از کشور لبنان رفت.
وی ادامه داد: زینالی در دومین دیدار خود با نتایج مشابه 6 بر یک از حریف لبنانی خود شکست خورد.
دبیر هیات تنیس آذربایجان غربی گفت: مسابقات تنیس نوجوانان غرب آسیا از روز سه شنبه هفته جاری /13 آذر ماه/ آغاز و به مدت 2 هفته ادامه دارد.
وی ادامه داد: براساس اعلام فدراسیون آسیا این مسابقات با حضور ورزشکارانی از ایران، افغانستان، اردن، بحرین، قطر، سوریه، لبنان، عراق و یمن انجام می شود.
دبیر هیات تنیس آذربایجان غربی گفت: عباس خیلتاش به عنوان مدیر فنی تیم های ملی بانوان و مهدیه کریمی فرد به عنوان سرپرست تیم اعزامی حضور دارند.
زرطلب با اشاره به اینکه پیش از این لاچین افشین دختر تنیسور ارومیه ای مدال طلای رقابت های غرب آسیا را برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است، افزود: این ورزشکار به همراه نیلوفر زینالی 2 تنیسور ارومیه ای سابقه حضور در این رقابت ها را دارند.
به گزارش ایرنا رومینا زینالی که در سال 1384 در ارومیه متولد شده، پس از کسب مدال نقره کشوری در سال 1394 در یزد، در سال 1395 در ساری در رده سنی زیر 14 سال مقام سوم انفرادی کشور را به دست آورد.
این تنیسور سال 1396 در رقابت های جایزه بزرگ سمنان علاوه بر کسب مقام قهرمانی در رده سنی زیر 12 سال، در رده سنی زیر 14 سال نیز عنوان قهرمانی را از آن خود کرده است.
وی همچنین در این سال با ترکیب تیم ملی نوجوانان تنیس دختران نایب قهرمانی تیمی غرب آسیا شد و در مسابقات تنیس نوجوانان دختر سراسر کشور در کرمان نیز به مقام قهرمانی رسید.
زینالی در رقابت های جایزه بزرگ سمنان در مجموع هفت ساعت بازی کرد و با وجود خستگی شدید دومین مدال طلا را به دست آورد.
7129/7156/1772