۱۳۹۷-۰۸-۱۵ - ۱۸:۲۰:۰۰

ورزش

|

روابط خارجی و اخبار جهان

روسیه برای عضویت مجدد باید معیارهای ورزش دوگانه را رعایت کند

روسیه برای عضویت مجدد باید معیارهای ورزش دوگانه را رعایت کندبه گزاش ایرنا، دالین در پایان نشست هیات مدیره این نهاد امروز (سه شنبه) در مصاحبه با رویترز اظهار داشت: اتحادیه جهانی ورزش های دوگانه روسیه که بدنبال افشای فساد گسترده دوپینگ در ورزش این کشور هم اکنون عضو موقت (مشروط) این سازمان جهانی است، پیشتر یکی از عمده سهامداران جهان ورزش بود.
اوایل سال جاری، پلیس اتریش به عنوان بخشی از روند تحقیقات در مورد ارتباط مقامات اتحادیه جهانی ورزش های دوگانه با موضوعات دوپینگی، به دفاتر مرکزی این نهاد یورش برد.
براساس گزارش پلیس، «آندرس بسبرگ» رییس و «نیکول رِش» دبیر کل پیشین این نهاد هدف اصلی تحقیقات بوده اند، تحقیقاتی که به دنبال آن، این دو مقام از سمت خود کناره گیری کرده و دالین در ماه سپتامبر به سمت ریاست این نهاد منصوب شد و کمیته بین المللی المپیک (IOC) نیز تمامی پرداختی های خود را به IBU، بلوکه کرد.
کمیته بین المللی المپیک کاروان کشور روسیه را از جمله تیم ورزش های دوگانه این کشور در المپیک 2014 سوچی را به عنوان مجازات، از حضور در بازی های زمستانی پیونگ چانگ محروم کرد.
دالین در این خصوص ادامه داد: در بلند مدت تمایل داریم تا اتحادیه ورزش های دوگانه روسیه به عنوان یکی از مهره های اصلی ورزش به جمع ما باز گردد اما آنها باید تکالیفشان را انجام دهند.
لازم به ذکر است کمیته بین المللی المپیک بدنبال آگاهی از پیشرفت اتحادیه جهانی ورزش های دوگانه در حوزه اصلاحات، هفته جاری دارایی های بلوکه شده این نهاد را آزاد کرد.
بر اساس اظهارات دالین، هیات اعزامی IBU به منظور تعیین و روشن سازی معیارهای مورد نظر خود که باید از جانب روسیه برآورده شود، اواخر ماه جاری به مسکو سفر خواهد کرد.
دالین در ادامه مصاحبه خود، نسبت به کاهش یافتن نامزدهای میزبانی المپیک زمستانی 2026 نیز ابراز نگرانی کرد.
بدنبال هراس از هزینه های برگزاری این رقابت ها و همچنین واهمه از احزاب و اپوزیسیون های محلی، چندین شهر خود را از رقابت برای میزبانی این بازی ها کنار کشیده و در حال حاضر تنها پیشنهاد استکهلم، کلگری و یک پیشنهاد ایتالیایی روی میز است.
ورزشی**3991**9129


اخبار مرتبط در شبکه های اجتماعی