۱۳۹۷-۰۹-۱۴ - ۱۳:۰۲:۵۳

ورزش

|

جودو

سیاحی در گفتگو با دانشجو: فدراسیون آماده برگزاری مجمع است/ منتظر تصمیم‌گیری نهایی درباره هیئت‌های بازنشسته هستیمدبیرفدراسیون جودو در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجو اظهار کرد: نظر وزارت ورزش بر این است که ابتدا تکلیف هیئت های بازنشسته مشخص  و مجامع آنها برگزار شود تا در نهایت مجمع فدراسیون بتواند با حضور تمام نفرات تشکیل شود.


امیرحسین سیاحی گفت: مسابقات جوانان کشور با حضور 31 استان در قالب 33 تیم در استان یزد برگزار شد. مسابقات این دوره از نظر سطح فنی بسیار بالا بود و سطح کیفی خوبی داشت میزبانی و شرایط برگزاری در یزد همانند دو رویداد قبل که مربوط به المپیاد استعدادهای برتر بود شرایط قابل قبولی بود و در نهایت نفرات اول تا سوم به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد.


وی ادامه داد: اردوها از هفته آینده با هدف حضور در مسابقات آسیایی سال آینده چین، شروع می شود، بعد از آن هم مسابقات جهانی جوانان است که در مراکش برگزار می شود.


 


سیاحی در خصوص انتخابات فدراسیون و برگزاری مجمع هم توضیح داد: هم بنده به عنوان دبیر فدراسیون و هم آقای عمادی به جد پیگیر هستیم و بصورت مداوم رایزنی های لازم را با وزارت ورزش در خصوص شروع ثبت نام ها انجام می دهیم. اما مساله ی بازنشستگی در هیئت استان ها، به نوعی انتخابات در فدراسیون را تحت الشعاع قرار داده است.


وی افزود: نظر وزارت ورزش بر این است که ابتدا تکلیف هیئت های بازنشسته مشخص  و مجامع آنها برگزار شود و در نهایت مجمع فدراسیون بتواند با حضور تمام نفرات تشکیل شود. از طرفی هم صحبت هایی در رابطه با یک بخشنامه می شود که بر آن اساس هیئت ها از بحث بازنشستگی مستثنی خواهند شد، با وجود اینکه هیچ ابلاغی در این خصوص به ما  نشده اما باعث گره خوردن و پیش نرفتن کارها شده است.


دبیر فدراسیون جودو خاطرنشان کرد: بنابراین ما منتظر اعلام نظر نهایی برای تصمیم گیری درباره هیئت های بازنشسته هستیم. در هر صورت فدراسیون برای برگزاری مجمع به وزارت ورزش اعلام آمادگی کرده است و ما منتظر اعلام نظر نهایی برای تصمیم گیری درباره هیئت های بازنشسته هستیم.


امیرحسین سیاحی درباره حواشی که در مسابقات خانم ها بوجود آمد هم اشاره کرد: مسابقات بر طبق روال و قانونی که وزارتخانه ابلاغ کرده بود، برگزار شد همه مسابقه دهندگان باید در مرحله اول در سامانه مبین وزارتخانه و در مرحله دوم در سامانه مسابقات فدراسیون ثبت نام می کردند. متاسفانه 11 نفر از این شرکت کننده ها به دلیل اینکه سر وزن نبودند از دور مسابقات حذف شدند و نتوانستند حضور پیدا کنند.


وی ادامه داد: هدف و سیاست فدراسیون در مسابقاتی که برگزار می کند این است؛ بچه هایی که از نظر مسائل مربوط به ثبت نام به مشکل بر می خوردند، مشکلاتشان رفع شود تا در مسابقه حضور پیدا کند و همیشه هم این کار را انجام دادیم بطور مثال ما در همین مسابقات خانم ها، 5 نفر از دو استان داشتیم که ثبت نامشان مشکل داشت یکی از آنها از استان تهران بود که ما مشکل ثبت نامشان را در دقایق آخر اصلاح کردیم اما در خصوص بحث وزن مساله متفاوت است و فدراسیون کاری نمی تواند انجام دهد، چون باعث اعتراض استان های دیگر می شود.


سیاحی اشاره کرد: بعضی از دوستان مصاحبه هایی انجام دادند و گفته اند: " اشتباه در روند ثبت نام این دختران بوده است" ببنید یکی از این دختران بطور مثال در وزن 40 کیلوگرم ثبت نام کرده اما در موقع وزن کشی  43 کیلو و ششصد گرم بوده است این مورد طبیعتا حذف می شود و کاری نمی توان انجام داد. اگر بخواهیم چنین مواردی را به جدول برگردانیم با اعتراض استان های دیگر مواجه می شویم. یک استدلال دیگر هم که در همین مورد شده بود؛ اضافه وزن صدگرمی بوده است که اصلا چنین چیزی درست نیست. معمولا در وزن مثلا 40 کیلوگرم 500 گرم هم ارفاق در بخشنامه لحاظ می شود اما بعضی از اضافه وزن ها به دلیل بالاتر بودن از همان 500 گرم بوده است. پس صدگرم نیست و در واقع ششصد گرم  اضافه وزن محسوب می شود. و اگر قرار بر چشم پوشی باشد باعث اعتراض سایر استان ها و زایل شدن حق دیگر ورزشکاران می شود.