۱۳۹۷-۰۹-۱۴ - ۱۹:۲۷:۱۳

ورزش

|

تنیس

رقابت‌های بین‌المللی تنیس جوانان - کنیا راه‌یابی سینا مقیمی و آریا روغنی به جمع ۱۶ تنیسور برتر برای حضور در چهارمین اردوی تدارکاتی؛ والیبالیست‌های تیم بانوان امید، مشخص شدند مسابقات تنیس زیر ۱۳ سال غرب آسیا- اردنشکست نماینده عربستان مقابل کسری رحمانی رقابت ۳۳۴ کاراته‌کادر المپیاد استعدادهای برتر برگزاری مسابقات قهرمانی راگبی کشور میز خبر


رقابت های بین المللی تنیس جوانان - کنیا
راه یابی سینا مقیمی و آریا روغنی به جمع 16 تنیسور برتر

نمایندگان کشورمان موفق به حضور در جمع 16 نفر برتر رقابت های بین المللی تنیس جوانان شدند. ‌
در ادامه برگزاری رقابت های بین المللی تنیس در جوانان در کنیا سینا مقیمی و آریا روغنی نمایندگان کشورمان در این مسابقات موفق به حضور در بین 16 نفر جدول اصلی بازیها شدند.
در نخستین دیدار آریا روغنی با نتیجه ( 6-7 ، 6-3 و 3-6) مقابل تنیسوری از قزاقستان به برتری رسید و جواز حضور در مرحله بعدی را به دست آورد و سینا مقیمی نیز دیگر نماینده ایران با نتیجه ( 3-6 و 1-6 ) نماینده هلند را شکست داد و راهی مرحله بعدی بازی ها شد.
در این دوره از رقابت ها تنیسور هایی از کشورهای ایران ، بلغارستان ، رومانی ، هلند ، برونئی، قزاقستان ، آمریکا ، کامرون ، مصر ، مراکش، اوکراین ، غنا ، رواندا ، استرالیا ، استونی ، هند ، کانادا ماداگاسکار ، آفریقای جنوبی و اتیوپی حضور دارند.
این مسابقات به مدت یک به میزبانی کنیا برگزار می شود.


برای حضور در چهارمین اردوی تدارکاتی؛
والیبالیست های تیم بانوان امید، مشخص شدند
17 بازیکن به اردوی تیم والیبال امید دعوت شدند.
چهارمین اردوی انتخابی تیم ملی والیبال بانوان در رده سنی امید، از 19 تا 22 آذر در کمپ تیم های ملی بانوان برگزار می شود.
اسامی بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی به شرح زیر است:
الهه حلاج ،مینا بختیار، محدثه مشتاقی از اصفهان
سوگند ثابت، سوگند حق پرست، الهه پورصالح از گیلان
رقیه جهانی از مازندران
زهرا خان محمدی از گلستان
فاطمه صبوری و ریحانه کریمی از فارس
فاطمه سلگی از لرستان
مهتا یحیی پور از البرز
اسماء سعیدی و معصومه اسماعیلی از آذربایجان غربی
زهرا کریمی از مرکزی
زهرا صالحی از خراسان رضوی
ستایش ارشدی از تهران.


مسابقات تنیس زیر 13 سال غرب آسیا- اردن
شکست نماینده عربستان مقابل کسری رحمانی
مسابقات تنیس زیر 13 سال غرب آسیا با پیروزی نمایندگان کشورمان پیگیری شد.
در نخستین دیدار مرحله دوم، امیر علی قوام با نتیجه ( 2-6 و 3-6) تنیسوری از یمن را برد. همچنین درسا چراغی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با تنیسوری از قطر مسابقه داد و در پایان با نتیجه ( 1-6 و 1-6) حریف خود را شکست
داد.
در ادامه این رقابت ها رومینا زینالی دور اول پس از استراحت داشت در دور دوم با تنیسوری از سوریه مصاف کرد و در نهایت با نتیجه ( 0-6 و 0-6) حریف خود را مغلوب کرد.
در آخرین مسابقه انفرادی نیز کسری رحمانی با نتیجه (0-6 و 1-6) نماینده عربستان را پیش رو برداشت.
این مسابقات به مدت دو هفته در اردن برگزار می شود و رومینا زینالی از استان آذربایجان غربی ، درسا چراغی ، امیر علی قوام و کسری رحمانی از تهران به عنوان نمایندگان ایران به مصاف حریفان خود می روند.
در بخش پسران تنیسور هایی از ایران ، افغانستان ، اردن ، بحرین عربستان ، سوریه ، عراق ، قطر ، لبنان و یمن و در بخش دختران نمایندگانی از کشورهای ایران ، لبنان ، اردن ، قطر ، عراق ، سوریه ، افغانستان و یمن حضور دارند.
عباس خیلتاش به عنوان مدیر فنی و مهدیه کریمی فرد به عنوان سرپرست، ملی پوشان را همراهی می کنند.


رقابت 334 کاراته کا در المپیاد استعدادهای برتر
اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر کارته کشور، از امروز در استان مرکزی آغاز می شود.
این رقابتها طی دو روز در سالن پنجم مرداد اراک برگزار می شود و کاراته کاهای دو رده سنی نونهالان و نوجوانان پسر به مصاف رقبای خود خواهند رفت.
برای حضور در این پیکار ها 334 کاراته کا در قالب 32 تیم شرکت کرده اند که در رده سنی نونهالان 180 و در رده سنی نوجوانان 154 نفر حضور دارند.


برگزاری مسابقات قهرمانی راگبی کشور
مسابقات راگبی 15 نفره قهرمانی مردان کشور هفته آینده به میزبانی تهران برگزار می شود.این رقابتها روزهای 22 و 23 آذر در زمین شماره 4 مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار خواهد شد. گفتنی است، مسابقات راگبی 15 نفره بانوان هم ماه گذشته در تهران برگزار شد که با قهرمانی تیم "داتیس" تهران همراه شد.